טעינת מחירונים מאקסל ב Dynamics CRM

יצירת ותחזוקת מחירונים ב Dynamics CRM יכולה להיות משימה מייגעת ומונוטונית, במיוחד כאשר המחירון מורכב ממספר רב של פריטי מוצרים וקיימות קבוצות מחיר שונות למגזרים שונים של לקוחות ו/או לעונות שונות.

אחת התכונות החשובות של Dynamics CRM היא האפשרות לייבא נתונים מגיליונות אקסל לרוב הישויות במערכת.

בדרך כלל סרגל הכלים במסך הישות כולל אפשרות של הורדת תבנית אקסל לייבוא הנתונים. התבנית ערוכה לפי מבנה הנתונים של הישות ומאפשרת הכנה ועריכת נתונים קלה ופשוטה בגיליון אקסל עבור פעולת הייבוא. ייבוא נתונים מתבניות מערכת חוסך זמן רב ומפשט מאוד את תהליך הכנת הנתונים לקליטתם במערכת ה CRM. יתרון נוסף של הכנת נתונים בתבניות מערכת הוא שפעולת הייבוא מזהה אוטומטית את הישות אליה הנתונים שייכים לפי התבנית.

כאשר הדברים מגיעים להגדרת מוצרים במחירונים נראה לכאורה שהתבנית לייבוא נשכחה, אין בסרגל הכלים של המסך אפשרות להורדת תבנית לייבוא. ובכן הבשורות הטובות הן שכן קיימת תבנית כזאת, אבל משום מה היא חבויה בין שלל תבניות אחרות בהגדרות המערכת.

כדי להוריד את התבנית יש לנווט אל הגדרות / מערכת / ניהול נתונים / תבניות לייבוא נתונים ובמסך שנפתח יש לבחור תבנית עבור ישות בשם "פריט מחירון". התבנית כוללת את כל השדות הנדרשים כדי להגדיר מוצרים במחירון.

בעזרת התבנית ניתן להכין את המחירונים בגיליונות אקסל ולהשתמש בכל התכונות המתקדמות של אקסל כדי ליצור בקלות ובנוחות גרסאות שונות של מחירונים לרשימת המוצרים.

כדי לטעון את המחירון ל Dynamics CRM יש לשמור את הגיליון, ולנווט במערכת ה CRM לתפריט קובץ / כלים / יבא נתונים , במסך היבוא לבחור את שם קובץ האקסל עם רשימת המוצרים ולבצע את הפעולה. מערכת ה CRM מזהה באופן אוטומטי את הישות המתאימה לפי סוג התבנית.

 

הרשם חינם לעלון הטיפים שלנו, וקבל מידע חשוב לשיפור היעילות העסקית